Sıkça Sorulan Sorular
Tüm Merak Ettikleriniz.

Her bir villamızın kendine ait kişi kapasitesi bulunmaktadır ve bu kişi sayısı her villa için sitemizde belirtilmiştir. Bu belirtilen kişi sayısının üzerinde özel bir müsaade alınmadığı durumlarda fazla kişi villalara kabul edilmemektedir.

Kiralama yaptığınız villamızın sahibi ya da görevlisi arkadaşımız sizlere rezervasyon gününde birkaç gün önceden irtibat kuracaktır. Villa sorumlusu arkadaşımız size villanın net konumunu paylaşacaktır. Ayrıca internet sitemizde villa detay sayfasında " haritada göster" butonundan konuma ulaşabilirsiniz fakat bu paylaşılan konumlar yaklaşık konumlardır. Rezervasyon günü sizi tatilkentim.com görevlileri yada ev sorumlusu arkadaşımız sizi kapıda karşılayıp anahtar teslimini yapacak.

Evet bu durum mümkün. Kaş Ve Fethiye bölgelerinde Villa kiralama faaliyeti yürüten birçok seyahat acentası firma vardır. Bir villa sahibi villasını kiraya vermek için birden fazla acenta ile çalışabilir. Böyle bir durumda villayı birden fazla acentanın internet sayfasında ilanda görebilirisniz.

Tatil villası sizlere temiz olarak teslim ediliyor. Tatil esnasında temizilik için gereken alet edevatlar ( süpürge, fırça vb.)bulunmaktadır fakat kimyasal ürünler bulunmamaktadır.

İnternet sayfamızdan rezervasyon talebi iletmeniz bu villanın o seçtiğiniz tarihlerini kiraladığınız anlamına gelmez. Ekibimiz sizinle irtibat kurup gerekli kontrolleri sağladıktan sonra ön ödeme yapmanız istenilecektir. Ön ödeme işleminizi tamamladıktan sonra rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır.

Bölgemize en yakın havalimanı Dalaman havalimanıdır. Diğer en yakın havalimanı ise Antalya havalimanıdır. Bu havayollarından bölgemize belirli aralıklarda ring araçları olmakla birlikte özel transfer araçları da mevcuttur. Firmamızın özelinde bu transferi sağlayan araçlar mevcut değildir fakat firmamızın işbirliği yapan bölge firmalarımız bulunmakta olup transfer ve taşıma işlerimizi partner firmamız vasıtasıyla yapmaktayız.

Kiralık villaların havuzları günlük periyodik olarak görevlendirilen havuz görevlisi tarafından yapılmaktadır. Genelde sabah saatlerinde yapılan bu havuz bakımı hem fiziksel bakım ve temizlikten hem de kimyasal takviyelerin yapılmasından oluşmaktadır.

Villalarımızın geneli müstakil yapılar olmasına rağmen yakınında komşu evler veya komşu villalar bulunabilmektedir. Villalarımızda misafirlerimiz tarafından dikkat edilmesi gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uymayan misafirlerimizi ev sahibimiz ilk olarak uyarı yapacaktır. Yapılan uyarılara rağmen kural ihlalleri devam ediyor ise ev sahibinin sizleri evinden çıkarma hakkı vardır.

Villalarımıza rezervasyon için gerekli olan ön ödemelerimizi 2 farklı yöntem ile yapılmaktadır. şirket hesaplarına havale/eft yada kredi kartı ile yapılabilir. Kredi kartı ödemesi sitemiz üzerinden sizler tarafınızdan kart bilgileriniz girilerek yapılmaktadır. Mail Order yöntemi ile ödeme alınmamaktadır.

Kiralamasını yaptığınız villalarda konaklama için ekstra olarak ücret alınmamaktadır. Isıtmalı kapalı havuz var ise bunun aktif etme ücreti, oda süsleme ücreti gibi ekstra hizmet taleplerini yok ise sizlerden başka ücret talep edilmeyecektir. Evlerimizde gıda ürünleriniz, kişisel bakım ürünleriniz ve hijyen ürünleriniz bulunmamaktadır.

Maalesef bu mümkün değildir. İlk rezervasyon yaptığınız villamıza yapmış olduğunuz ön ödeme tutarınız yanmış olacaktır.

Her villamıza giriş esnasında bu hasar depozitoları alınmaktadır. Bu rakamlar villaya göre değişmekle birlikte temsili rakamlardır. Hasar depozitonuz emanet olarak görevli tarafında alınır ve çıkışta villada yapılan kontrollerde villada herhangi bir hasar, kayıp olmaması durumunda bu ücret iade edilmektedir. Eğer villada bu hasar depozitosunun karşılamayacağı kadar büyük bir hasar veya kayıp tespit edilirse yetkili servis yada sigorta şirketleri çağrılıp hasar tespit tutanakları tutulur ve hasar miktarı konaklayan misafirimizden temin edilir.

Kiralık yazlıklar haftalık fiyatlandırılır ve genelde haftalık olarak kiraya verilir. Haftanın altında yapılan kiralamalarda ekstradan 1 adet daha temizlik yapılacağı için ekstra temizlik ücreti yada kısa süreli konaklama bedeli talep edilmektedir.

Bu kelime sitemizde karşınıza çıkacaktır, korunaklı villa ifadesinden kasıt villanın güvenliği ile alakalı olmayıp muhafazakar villa diye adlandırdığımız villalarımız için kullandığımız bir nitelemedir. Korunaklıdan kasıt dışarıdan yabancı gözler tarafından görünmeyen villa anlamına gelmektedir.

Kaş Kalkan Balayı Villaları bölgemizin en çok tercih edilmesi sebebidir. Bu balayı villası niteliğine uygun villalarımız genellikle şu özelliklere sahiptir. Özel Havuz, jakuzi, hamam, sauna, içerde ısıtmalı havuz ve havuz terasının görünmeyecek hale getirilmiş olması gibi özelliklere sahip kiralik villalardır.

Balayı villalarımızda ücrete dahil bu tarz bir hizmetimiz yoktur fakat tatilkentim olarak bu hizmet için işbirliği yaptığımız organizasyon firmaları bulunmaktadır. Böyle bir süsleme hizmeti yaptırmak isteyen misafirlerimiz satış temsilcisinden bu hizmet için yardım alabilir.

Tatil Villalarımızın giriş saati 16: 00 'dır. Bu saatten ön ce eve girişiniz temizlik ve hazırlıklar bitti ise ve görevli onay verdiyse olabilir. 16:00 saatinden sonraki saatlerde de tabi ki villamıza giriş yapılabilir fakat ilgili satış temsilcisine yada sizleri villada karşılayacak olan sizinle irtibat kuran görevli arkadaş ile geç kalacağınızın bilgisini vermeniz gerekmektedir.

Kiralik villaların fiyatları kapasiteye veya kişi sayısına göre değişmemektedir. Her villanın haftalık bir kiralama bedeli bulunmaktadır. Evimizde kapasitesinden az kişi sayısı ile konaklama yapmanız bu ücreti düşürmeyecektir.

Kiraladığınız villalar o zaman diliminde sadece sizlere kiralaması yapılır. O süre içerisinde siz ve sizinle birlikte gelen misafirleriniz haricinde villada başka misafirler olmayacaktır.

Kiralık villanıza girişte sizleri ev sahibimiz yada firmamızdan görevli arkadaşımız sizleri villada karşılayacak ve evimizi size teslim edecek bu sırada sizlere evin tüm detaylarını ve tüm cihazların kullanımı hakkında gerekli bilgileri ve uyarıları verecektir.

Özel havuzlu villaların her birinin maksimum misafir konaklama kapasitesi vardır. Bunun üzerinde misafir kabul edilmemektedir. Çocuklu ailelerimiz için kapasite fazlası durumun istisnai durumlar için satış yetkiliniz ev sahibinden onay için görüşme sağlayacaktır.

Villa kiralaması esnasında sizden talep edilen toplam ücretin içerisine tüm misafirlerin konaklama ücretleri , kısa süreli konaklama bedeli, konaklamanız sırasında kullanacağınız enerji giderleri ( elektrik,su,tüpgaz vb.), internet kullanımı, giriş temizliği, günlük havuz ve bahçe bakımı işlemleri bu hizmetler ücrete dahildir.

Genel olarak tüm villalarımızın havuz alanı bahçesi ve havuz terası yüksek duvarlar ve çitler vasıtasıyla dışardan bakıldığında içerisi görünmeyecek şekilde inşaa edilmiştir. Bu tarz evlerimiz tesettür hassasiyeti olan muhafazakar ailelerimizin de rahatlıkla aile fertleri ile tatil yapabilmeleri imkanını sunmaktadır. Bu tarz villalarımızı bizler Muhafazakar villa, İslami şartlara uygun villa veya tesettüre uygun villa seçenekleri olarak adlandırıyoruz.

Villalarımızda konaklamak için 18 yaş üzeri reşit bireyler olması gerekiyor. Ailesi veya 1.derece akrabalarının yanında olan 18 yaş küçük misafirlerimizde villalarımızda tatil yapabilir.

Genellikle kış aylarında daha çok tercih edilen villa seçeneklerinden olan ısıtmalı kapalı havuzlu villaların ısıtma sistemlerinin aktif edilmesi ücreti bazı villalarımızda ödediğiniz ücrete dahil bazılarında bu ücretin dışında ekstra talep edilmektedir. Bu bilgiyi sizlere satış temsilciniz verecektir. İçerisinde Isıtmalı Kapalı Havuzu olan villa seçeneklerimizde havuz temizliği otomatik klorlama sistemi ile yapılmaktadır. Isıtmalı havuzlarımız 26-28 derece civarlarında ısınmaktadır. 28 derece üzerinde bakteri oluşumu hızlandığı için sağlığınız açısından daha sıcak hale getirilememektedir. Isıtmalı havuzu aktif ettirmek isteyen misafirlerimiz en az 3 gün önceden bu talebini satış temsilcisine yada villa görevlisine iletmelidir.

Kesinleştirdiğiniz rezervasyonunuzu sizlere iletilen son maildeki rezervasyonum linkinden yada sitemizin anasayfasında ki "rezervasyonum " sekmesinden mail adresinizle ulaşabilirisniz.

Tabiki. Villa tatilinizi tamamladıktan sonra firmamız tarafından tarafınıza ilettiğiniz fatura bilgilerine "kısa süreli konaklama komisyon" faturası yine kalan tutar içinde villa sahibimiz tarafından da "kısa süreli konaklama" faturası düzenlenecektir.

Firmamıza ait olan tatilkentim.com internet sayfamız üzerinde bulunan binlerce tatil villasından istediğiniz konumda istediğiniz özelliklerde size uygun villanızı tespit ettikten sonra sayfamızdan rezervasyon talebinizi iletebilirsiniz.

Sitemizdeki çoğu villamız müstakil villa yapılarından oluşmaktadır. Bu kiralik villa seçeneklerinin bir çoğunun havuz terası alanları ve bahçe alanları yüksek taş duvarlar ve çitler ile kapatılmıştır. Bu sayede içerinin dışarıdan görünmesi engellenmekle birlikte içeriye giriş ve güvenlikte sağlanmaktadır. Bazı villalarımızda hem güvenlik kamerası hem de alarm sistemleri sayesinde de güvenlik sağlanmaktadır.

Kiralık Villalar da fiyatlar her yıl güncellenmektedir. Ayrıca mevcut yıl içerisinde de aylara göre ve haftalara göre de değişik fiyat tarifeleri uygulanabilmektedir. Sitemizdeki villalarımın sezon fiyatları ev sahiplerimiz tarafında belirlenmektedir.

Havuzlu villalarımızın genel özelliklerinin başında tabi ki özel havuza sahip olması gelmektedir. Tüm villalarımın havuzu kendisine aittir. Tüm kiralik yazlıklarda ev eşyaları ( mutfak araç gereçleri, nevresim ve havlu grubu, vb.) eksiksizdir. Genel olarak tüm evlerimiz müstakil yapılardan oluşmaktadır.

Tatiliniz esnasında sizlerin sağlığı ve sizden sonra giriş yapacak olan misafirlerimizin sağlığı için villanın havuzunun günlük olarak bakımının yapılması kontrolü gerekmektedir. Bu durumdan dolayı her sabah veya akşam üzeri sizin bilginiz dahilinde havuz görevlisinin havuzu kontrol edip bakımlarını yapması gerekmektedir.

Tüm villalarımızda bu hizmet yoktur fakat genel olarak villalarımızda bu hizmet verilmektedir. Bunun bilgisini villa detay sayfasında öğrenebilirsiniz yada satış temsilcinizden öğrenebilirsiniz.

Genel olarak villalarımızda ev sahiplerimiz evcil hayvanlar konusunda sert kurallara sahip olsa da bazı evlerimizde buna müsaade edilmektedir.

Tatilkentim.com , Antalya İl Ticaret Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş , Türk Patent Kurumu tarafından tescillenmiş taşınmaz ticareti ve günlük konaklama hizmetleri alanında faaliyet gösteren , kurulduğu günden bu yana koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile tatil severlere ''Hayalinizdeki Villa İçin Tatilkentim'' olduğunu ispatlamıştır. Güvenle seyehat planınızı yapabilmeniz için aşağıda belirtilmiş resmi referansları ve anasayfada bulunan barkodlu belgeleri inceleyebilirsiniz. Firma Bilgisi: Tatilkentim Turizm İnşaat Ticaret Limited Şirketi Sabit Tel No: (0242) 6060772 Adres:İslamlar Mah. Akbel Sok. No:162/B Kaş Antalya V.D.: Kaş V.No:8310939387 İnternet Vergi Dairesi üzerinden vergi kimlik numarasını doğrulayabilirsiniz. Ticaret Bakanlığı Elektronik ticaret bilgi platformu kaydımız mevcuttur. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mevzuatı gereği zorunlu olan Mesleki Yeterlilik kaydımız mevcuttur. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tatilkentim.com markası tescil edilmiştir. Tatilkentim Turizm İnşaat Ticaret Limited Şirketi bir seyahat acentasıdır. Acenta Ünvanı : Kaş Tatilkentim Turizm Seyahat Acentası TURSAB BELGE NO: 16976
Villa Ara
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ile Çerez Politikası'nıinceleyebilirsiniz.