Kiralık tatil villanıza giriş saati giriş günü saat 16:00’dır. Ev sahibinin onayı ile temizlik işlemi erken bitmiş olan villalarda daha erken giriş yapılabilmektedir. Çıkış saatimiz ise rezervasyonun son günü sabah saat 10:00’dır. Çıkış ve giriş saatleri arasında villanın genel temizliği, çarşafların yıkanarak değişimi, haftalık bahçe bakımı ve haftalık havuz bakımı yapılmaktadır.

Kiralamış olduğunuz villanız siz değerli müşterilerimize özenle temizlenip teslim edilmektedir. Villalarda misafir giriş çıkışlarında temizlikler yapılmaktadır. Eğer tatiliniz sırasında ekstra temizlik yapılmasını isteğiniz durumunda villamızın görevlileri tarafından veya villa sahibi tarafından temizlik, yeni nevresim vb. ek ücrete tabi olarak yapılır.

Siz değerli misafirlerimizden villaya girişte her villanın özelliklerine göre değişen miktarlarda emanet olarak konaklama ücreti dışında ekstra hasar depozitosu talep edilmektedir. Tatiliniz sonrası villadan çıkışınız sırasında görevli tarafından yapılan kontrollerde herhangi bir hasar, kayıp ve zayi olmadığı tespit edilmesi durumunda bu ücret misafirlerimize tekrar iade edilmektedir.

Villamızda kablosuz modem bulunmaktadır. Bazı zamanlarda bölgenin internet alt yapısından kaynaklı nedenlerden dolayı kesintiler yaşanabilmektedir. İnternet kullanımında mailler, sosyal medya hesapları, gazete ve haber siteleri gibi platformlara girişte sıkıntı yaşanmamaktadır. Fakat yukarıdaki bahsedilen nedenlerden dolayı bazen film ve video izleme, dosya indirme gibi işlemlerde aksaklıklar yaşanabilmektedir.

Villa tatilleri sırasında misafirlerin havuzdan kaynaklı bir sağlık problemi yaşamaması için havuzlar her sabah 06:00-09:00 saatleri arasında görevli tarafından kontrol edilmektedir. Bu saatlerde günlük havuz bakımı tamamlanarak, bahçe sulama ve çöp alma hizmeti verilmektedir. İçerisinde Isıtmalı Kapalı Havuzu olan villa seçeneklerimizde havuz temizliği otomatik klorlama sistemi ile yapılmaktadır. Isıtmalı havuzlarımız 27-30 derece civarlarında ısınmaktadır. 30 derece üzerinde bakteri oluşumu hızlandığı için sağlığınız açısından daha sıcak hale getirilememektedir.

Bölgede doğa içinde olan villalarımızda düzenli olarak haşere ilaçlaması yapılmaktadır. Fakat yine de kelebek, böcek, sinek vb. türde haşereler görülme durumu olmaktadır.

Korunaklı (muhafazakar) villalarımızda yabancı bir göz tarafından havuz alanının görünmemesi için gerekli önlemler alınmaktadır. Fakat kontrol edilemeyen sebeplerden dolayı hiçbir zaman kesinlikle %100 görünmeme garantisi verilememektedir. Böyle kontrol dışı durumlara karşı siz değerli misafirlerimizin her zaman sakınma payı bulunmaktadır.

Bazı villalarımız oldukça dik dağ yamaçlarına konumlanmıştır. Bu tarz villalara ulaşım sırasında yokuş yollar ve stabilize (toprak) yollar kullanılmaktadır. Ayrıca merkez dışında kalan ve köy içlerinde bulunan villalarımızda doğal yaşam süprizleri (sinek,böcek,arı, vb) ile karşılaşabilirsiniz.

Kiralık villalar birbirinden ayrı ve müstakil olarak kiralanmakta verilmektedir. Bunun için yemek hizmeti sunulamamaktadır. Fakat her villada mutfak araç gereçleri ve diğer detaylar eksiksiz mevcuttur. Dilerseniz villaya giriş yapmadan önce alışveriş yaparak villada yemek ya da mangal yapabilirsiniz. Dilerseniz bölgede villalara servis yapan restoranlardan dilediğiniz an yemek sipariş edebilirsiniz.

Her bir tatil villasının kendine ait konaklayabileceği kişi kapasitesi vardır bu kapasiteden fazla kişi villada ev sahibinin onayı olmadan kalamaz.

Mesafe Cetveli ( …..-Kalkan) İstanbul:840 Km Ankara:650 Km İzmir:410 Km Bursa:690 Km Samsun:1065 Km Antalya:230 Km Dalaman:130 Km Karayolu ile ulaşım; İstanbul' dan; Bozüyük, Kütahya, Afyon, Burdur, Çavdır, Seydikemer güzergahını takip edebilirsiniz. Ankara' dan; Afyon, Burdur, Çavdır, Seydikemer güzergahını takip edebilirsiniz. İzmir' den; Aydın, Muğla, Fethiye, Seydikemer güzergahını takip edebilirsiniz. Bursa' dan; Bozüyük, Kütahya, Afyon, Burdur, Çavdır, Seydikemer güzergahını takip edebilirsiniz. Samsun' dan; Çorum, Ankara, Afyon, Burdur, Çavdır, Seydikemer güzergahını takip edebilirsiniz. Otobüs ile ulaşım sağlamak isteyen misafirlerimiz için Türkiye'nin birçok yerinden Kalkan otogarına direk sefer bulunmaktadır. Bulunduğunuz bölgeden Kalkan otogara direk sefer bulunmuyor ise Fethiye' ye ulaşım sağlayabilir oradan da minibüs ile Kalkan otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havayolu ile ulaşım; Kalkan' a en yakın havaalanı Muğla Dalaman Havaalanıdır. Havaalanından Kalkan'a ulaşım için; 1)Havas ile Fethiye otogara gelebilir ve minibüs ile Kalkan otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. 2)Transfer hizmeti ile direk Kalkan otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. 3)Özel transfer hizmeti ile direk villanıza ulaşım sağlayabilirsiniz

Genel olarak tüm villalarımızda herhangi aile olma zorunluluğu yoktur. İstisnai villalar hariç aile ve arkadaş grupları tatil villalarında konaklama yapabilirler.

Aksi durum belirtilmediği sürece villa veya apartlarda evcil hayvan bakılmasına müsaade edilmemektedir. Evcil Hayvan Dostu Villalar kategorimizden evcil hayvan yasağı olmayan kiralık villalara ulaşabilirsiniz.

Villa ve yazlığın kapalı alanlarında sigara kullanılması yasaktır.

Tatil villalarının mutfakları ev eşyası anlamında tam donanımlı olup ekstradan blender gibi gereçler belki temin edilebilir fakat çoğu villamızda standartın üzerinde eşyalar bulunmaktadır. Villanın kişi kapasitesi kadar kişi başına tüm nevresim ve havlu takımları bir tane verilmektedir. Villalarda genelde hijyen ürünleri ( sıvı sabun, deterjanlar, kağıt havlu peçete vb.) bulunmamaktadır. Bu ürünleri siz değerli tatilcilerin temin etmesi gerekmektedir.

Şirketimiz hakkında ve bizler hakkında bilgilere tatilkentim sitemizin hakkımızda bölümünden bilgilerimize ulaşabilirsiniz. Maliye Bakanlığından online olarak veya arayarak şirketimiz hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Yine ayrıca firmamızın ofisinin bulunduğu Kaş Kalkan bölgesinden sorumlu güvenlik güçlerinden Kalkan Jandarma Karakol Komutanlığından firmamız ile alakalı bilgi alabilirsiniz.

Kiraladığınız villanıza sizleri yerleştirirken sizleri o villanın sorumlusu olan görevli ile yada direk ev sahibimiz ile sizleri tanıştırıyoruz. Tatiliniz esnasında sizlerle bu görevli kişi yada ev sahibimiz birebir ilgileniyor. Onlarla çözülemeyen bir istek veya şikayet durumunda Tatilkentim müdahil olup bu talebinizle ilgileniyoruz.

Havuzlu villalarda genelde bebek yatağı bebek mama sandalyesi bulunmaktadır. Fakat bu imkanları olmayan villalarımızda ise bu talebinizi bizlere önceden iletmeniz durumunda ücretsiz veya ücretli ( boşta bebek yatağı veya mama sandalyesi yoksa) sizlere yardımcı olunacaktır.

Önceden talep etme durumunuzda bu hizmetler için size anlaşmalı olduğumuz partner firmalarımız vasıtasıyla hizmet vermekteyiz.

Tatilkentim sitemizde belirtilen fiyatlar villanın haftalık konaklama bedelidir. Konaklama yapacağınız villada belirtilen fiyat seçmiş olduğunuz tarih aralığı için villanın toplam konaklama bedelidir. Daha az kişiyle de gelseniz aynı ücret alınır fiyat da her hangi bir indirim yapılmaz.

Havale İle Ödeme: Mail ya da sms yöntemiyle tarafınıza iletilen ya da sitemizdeki şirket hesaplarımıza ön ödeme ( toplam ödemenin %30’u) miktarını havale-eft ile yapabilirsiniz. Sonrasında ödeme kontrolü yapıldıktan sonra tarafınıza mail ve sms yoluyla rezervasyon formunuz iletilir. Kredi Kartı ile Ödeme: Kiraladığınız villanızın ön ödeme miktarını ya da tüm kiralama bedelini sitemizde bulunan kredi kartı ödeme alanından sanal pos vasıtasıyla güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme bilgisi firmamıza iletildikten sonra tarafınıza mail veya sms yoluyla rezervasyon formunuz iletilir. Nakit Ödeme: Konakla bedelinin kalan kısmı rezervasyon gününüzde nakit olarak alınmaktadır.

Kiralamak istediğiniz tatil villasının detay sayfasının sağ tarafında yer alan REZERVASYON TALEP OLUŞTUR sekmesinden konaklama yapmak istediğiniz tarih aralığını ve kişi sayısını seçtikten sonra TALEP OLUŞTUR butonuna tıklayıp açılan sayfadan konaklayacak misafir bilgilerini ve ödeme yönetimini seçtikten sonra TALEP GÖNDER butonundan ÖN REZERVASYON talebiniz tarafımıza iletilir. Satış ekibimiz göndermiş olduğunuz talep doğrultusunda hemen sizlerle iletişime geçerek (Telefon, e-mail, sms) ön rezervasyon talebinizin onaylanması için gerekli ödeme bilgilerini tarafınıza gönderir. Ödemenizin tahsil edilmesinin ardından konaklama yapacağınız villaya ait sözleşme detaylarınız tarafınıza mail yada sms yoluyla iletilir.

Evet tüm misafirlerin kimlik bilgilerini ibraz etmesi zorunludur. Çünkü bu bilgilerin bölgedeki güvenlik güçlerine ( jandarma , polis vb.) şirket veya ev sahibi tarafından iletilmesi zorunlu hale getirilmiştir.

Sitemizdeki her tatil villası farklı bir ev sahibine aittir. Her villa sahibimizin farklı kiralama kuralları bulunmaktadır. Her villanın farklı minimum kiralama gece sayısı vardır. İstisnai durumlar hariç bu gece sayısı altında kiralamaya müsaade edilmektedir. Her villa için minimum kiralama süresine villaların detay sayfalarındaki fiyat tablalarından ulaşabilirsiniz.